середа, 12 квітня 2023 р.

 

Методичні рекомендації

 "Професійне самовдосконалення педагога: кайдзен підхід"


        Професійний саморозвиток є однією із значущих частин людського існування. Це сприяє досягненню певного статусу, престижу та рівня життя. Кожен з нас сам вирішує, бути успішною людиною чи ніколи не досягати кар'єрних висот.

         Кайдзен — це підхід до створення постійного вдосконалення, заснований на ідеї, що невеликі, постійні позитивні зміни можуть призвести до значних покращень. Як правило, він ґрунтується на співпраці та відданості та відрізняється від підходів, які використовують радикальні зміни або зміни зверху вниз для досягнення трансформації. Він був розроблений у виробничому секторі, щоб зменшити кількість дефектів, усунути відходи, підвищити продуктивність, заохочувати цілеспрямованість і підзвітність працівників та сприяти інноваціям. Як широке поняття, яке має безліч інтерпретацій, воно було прийнято в багатьох інших галузях, включаючи охорону здоров’я. Його можна застосувати до будь-якої сфери бізнесу і навіть на індивідуальному рівні. Kaizen може використовувати ряд підходів та інструментів, таких як картування потоків цінностей, яке документує, аналізує та покращує потоки інформації або матеріалів, необхідні для виробництва продукту або послуги, і повне управління якістю, яке є структурою управління, яка залучає працівників на всіх рівнях, щоб зосередитися на покращенні якості.

«Будьте терплячі з собою. Самовдосконалення — дуже делікатний процес, практично священнодійство. Але ви не можете вибрати кращого застосування своїх сил», — говорить Стівен Кові.

          Замість того, щоб копатися в усіх доступних книгах по самовдосконаленню в пошуках тої єдиної чудодійної поради, яка зробить вас надприродно ефективним, краще зосередьтеся на виконанні роботи, яку вам дійсно потрібно зробити.

          Надихніть себе на дії, а не на роздуми про них. Пам’ятайте, що шлях до успіху довгий і тернистий.

          До теперішнього життєвого успіху не можна дістатися за мить, просто якось схитривши. Так не буває.

          Нереалістичні цілі роблять проблематичним взагалі якийсь прогрес, навіть самий крихітний. Те, що повинно допомогти вам діяти, замість цього «допомагає» отримати додатковий стрес.

          Гельмут Шмідт, німецький канцлер, закликав робити невеликі, крихітні кроки на шляху до великої мети. Одного разу він сказав з цього приводу наступне: «Той, хто хоче досягти далекої мети, повинен йти до неї маленькими кроками».


         Втім, постановка перед собою мети, нехай, навіть, це найпростіша мета, завжди була найлегшою частиною шляху до самовдосконалення.

         Цілі є у всіх. Справжнє випробування полягає не в тому, щоб вирішити, якого результату ви хочете досягти, а в тому, чи готові ви прийняти той факт, що для її досягнення вам доведеться чимось пожертвувати.

         Якщо ви хочете завжди досягати поставлених цілей, створіть для себе працюючу систему. Замість того, щоб думати, як досягти конкретно цієї мети, нехай ця система допомагає вам просуватися вперед у будь-яких обставинах. Так ви завжди будете у виграші.

        Навіть коли ви досягнете чергової мети, ви будете точно знати, що наступна мета не стане для вас проблемою. Неважливо, що це за мета — важливо, що у вас є система. Якщо ви твердо націлитесь завжди йти вперед, це змінить все ваше життя.

          Самовдосконалення — це шлях, а не місце призначення!

«Ви ніколи не зміните своє життя, поки не зміните щось таке, що робите кожен день», — вважає Майк Мердок.

Ваше навчання не повинно обриватися на отриманні диплома школи та/або інституту. Всім нам відома приказка «Вік живи — вік учись» і той, хто вперше вимовив ці слова, явно знав, що говорив. Нескінченна, добровільна і мотивована гонитва за знаннями не тільки збагатить ваше життя, але і зробить вас краще — день за днем, і крок за кроком.

«Маленькі удари зрубують величезний дуб», — говорив Бенджамін Франклін.

       «Коли ви щодня робите себе краще — хоча б ненабагато — рано чи пізно це призводить до величезних результатів. Якщо ви почнете щодня займатися фізичними вправами, рано чи пізно ви станете набагато сильніше і здоровіше.

       «Кайдзен» нагадує нам, що якщо ми хочемо зробити себе краще не на якийсь термін, а назавжди, ми повинні постійно над цим працювати. Подумайте про самий крихітний крок, який ви можете зробити — крок, який не викличе у вас особливих труднощів, але разом з тим хоча б ненабагато наблизить вас до вашої мети.

          Щодня ставати кращим на 1% — простий і практичний спосіб досягти великих цілей.

          Вам може здатися, що 1% — це небагато. І це дійсно так. 1% — це просто. Цього легко домогтися. І цей підхід можна застосувати майже до всього, що ви хочете зробити або чого хочете досягти.





Немає коментарів:

Дописати коментар